PODGRZEWACZE INDUKCYJNE

PODGRZEWACZ INDUKCYJNY HTR1
Innowacyjne urządzenie do podgrzewania materiałów przewodzących energię elektryczną. Unikalna technologia rozgrzewania metali od wewnątrz jest o wiele bardziej skuteczna od stosowanego otwartego płomienia gazowego. Urządzenie wytwarza pole magnetyczne,
które z kolei wydziela ciepło w materiale podgrzewanym.
Poprzez dostarczanie energii cieplnej w takiej formie, można rozgrzewać elementy metalowe w bezpośrednim sąsiedztwie produktów wrażliwych na ciepło. Możemy po prostu ogrzewać daną sekcję bez ogrzewania innego graniczącego materiału. Wszystkie elementy i części przewodzące energie elektryczną mogą być bezpiecznie, łatwo i dokładnie podgrzewane. Generowane ciepło przenika przez rdzę, farbę i tworzywa sztuczne.
Podgrzewacz indukcyjny ma zastosowanie we wszystkich typach pojazdów osobowych. Stosujemy go do podgrzewania nakrętek i śrub w zawieszeniu i układzie jezdnym, sworzni w zawiasach, blachy przez masę ochronną oraz prostowania na gorąco, demontażu szyb
i emblematów a także układów wydechowych.
Urządzenie może być używane wszędzie tam, gdzie obecnie używany jest otwarty płomień w celu podgrzewania. Działa na wszystkie rodzaje metali.
Nr.3100

Nagrzewanie zapieczonych śrub
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania
Nagrzewanie elementów zawieszenia
Prostowanie blach

Demontaż szyb

Demontaż układów wydechowych
Demontaż listew
i emblematów

Usuwanie mas gumowych


PODGRZEWACZ INDUKCYJNY IHD500 230V
INDUCTOR TEKNEL 8 IHD500 jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali metodą indukcyjną.
Korzystając z reguł indukcji elektromagnetycznej, może dostarczyć ogromną ilość ciepła do konkretnego miejsca w ciągu zaledwie kilku sekund na głębokość 5mm. Nagrzewa metal do ‘czerwonego’ (temperatura ok. 1000°C) na obszarze 8 x 13mm i grubości 5mm w ciągu
1 sekundy. Nagrzewając wyłącznie wybrane miejsce nie uszkadza szyb, elementów gumowych, plastykowych oraz powierzchni pomalowanych w bezpośrednim otoczeniu pracy podgrzewacza.
Zalecany do każdego serwisu pojazdów osobowych i dostawczych do napraw blacharskich i mechanicznych. Do zastosowań przy remontach
i ustawianiu geometrii kół, w punktach wymiany opon i warsztatach mechanicznych. Ułatwia demontaż zablokowanych śrub, nakrętek, sworzni, łożysk i innych części samochodowych.
Gwarantuje zmniejszenie czasu naprawy i maksymalną kontrolę nagrzewania podczas pracy. W odróżnieniu od palnika gazowego - podgrzewacz indukcyjny nagrzewając metal tylko w wybranym miejscu do temperatury 500-600°C nie zmienia charakterystyki technicznej stali.


Moc regulowania skokowo co 10%

Gwarancja 12 miesięcy. Wyprodukowany w EU.
DANE TECHNICZNE INDUCTOR DRAGON IHD500:
Znamionowe napięcie zasilania 230V; 50Hz (1ph)
Stopień ochrony IP 21
Zakres częstotliwości 20-40 kHz
Moc maksymalna 8 kW
Moc ciągła 5,2 kW
Moc nagrzewania (ok. 1000°C) 8 x 13 x 5mm w 1 sekundę
Zabezpieczenie sieci zasilającej 25A zwłoczne
Długość przewodu roboczego 3m
Chłodzenie ciecz
Czas pracy ciągłej (przy temp.
otoczenia 20°C)
20 minut przy mocy maksymalnej
Waga 65kg z płynem chłodniczym
Pojemność zbiornika płynu 20 litrów
Wymiary gabarytowe dł x szer x wys
42 x 42 x 105cm
Kabiny lakiernicze