Kompleksowe wyposażenie lakierni i blacharni

Szukaj
Close this search box.

Blowpower™ innowacyjny system dla kabin lakierniczych

Doskonałe rezultaty i energooszczędne procesy aplikacji. Bezpiecznie i pewnie.

Dostawcy systemów lakierniczych stosowanych w motoryzacji i przemyśle są coraz bardziej świadomi oczekiwań Klientów w zakresie redukcji LZO, zużycia energii, warunków pracy lakierników oraz tego co najważniejsze – optymalizacji procesów i cykli roboczych.

Firma Blowtherm nieustannie proponuje rozwiązania, które zapewniają najlepsze rezultaty w zakresie energooszczędności, optymalizacji procesów lakierniczych oraz redukcji LZO, tak właśnie powstał innowacyjny system Blowpower™.

Nowoczesny system lakierniczy składa się z kilku elementów technologicznych:

Panel sterowania PLC / Ultra Air Speed / Palnik Direct Fire / Napęd falownikowy / System filtracji / Rekuperatory / Kontrola wilgotności

Pełna kontrola nad procesem lakierowania

Synergia między różnymi komponentami technologicznymi pozwala kontrolować temperaturę, ciśnienie, objętość i czystość powietrza wewnątrz kabiny. Cały system optymalizuje procesy lakierowania i suszenia w użyteczny i inteligentny sposób. Operator może wykonywać pracę w bezpiecznych warunkach.

Kontrola przepływu powietrza

Dzięki systemowi Ultra Air Speed™ można zwiększyć przepływ powietrza w celu skrócenia czasu pracya, a także zmniejszyć ogólną objętość powietrza, umożliwiając kabinie lakierniczej zmniejszenie zużycia energii. Dobrze ukierunkowany laminarny przepływ powietrza zapewnia, że tzw. “powietrze graniczne” lakierowanego obszaru jest odpowiednio rozproszone i nie jest przesycone cząsteczkami wody. System ten przyspiesza i sprawia, że nawet lakiery na bazie wody są jeszcze bardziej jednorodne, zapewniając doskonałe wykończenie powierzchni.  Sterowanie może również odbywać się automatycznie za pomocą nowego laserowego systemu wykrywania pozycji operatora w kabinie.

Idealna temperatura i czyste powietrze w kabinie

Dzięki udoskonaleniu bezpośredniego palnik gazowego Direct Fire, zbliżyliśmy się do 100% sprawności cieplnej. Palnik umożliwia precyzyjną kontrolę temperatury w kabinie zarówno podczas fazy lakierowania, jak i suszenia. Dzięki dynamicznej modulacji palnika powietrze do spalania jest dozowane w celu czystego i wydajnego wytwarzania energii. Doskonała synchronizacja palnika z systemem wentylacji i filtracji Blowtherm zawsze zapewnia optymalny przepływ powietrza i ciśnienia we wszystkich temperaturach utwardzania.

Używany w różnych punktach procesu lakierowania inwerter umożliwia zmniejszenie przepływu powietrza bez pogorszenia jakości wykończenia lakierowanej powierzchni. Dzięki niestandardowemu wymiennikowi ciepła Blowtherm można osiągnąć do 70% odzysku ciepła z wyrzucanego powietrza.

Blowpower™ oznacza różne poziomy filtracji, które umożliwiają maksymalny przepływ powietrza bez spadków ciśnienia. Ciągłe monitorowanie nasycenia filtra pozwala uniknąć spadku wydajności kabiny przy wyższym zużyciu energii. Inteligentne alarmy i sygnały wskazują potrzebę zmiany parametrów.

Aby zapewnić najlepsze rozwiązanie do wychwytywania nadmiaru lakieru i innych zanieczyszczeń, zintegrowaliśmy oczyszczacz powietrza Green air purifier™ w celu wyeliminowania pozostałości rozpuszczalników i lotnych związków organicznych (LZO). Utrzymujemy czyste powietrze, chroniąc lakiernika i środowisko.

Praca w najlepszym wydaniu dzięki inteligentnemu sterowaniu

Dzięki zaawansowanemu elektronicznemu panelowi sterowania wszystkimi operacjami można zarządzać intuicyjnie za pomocą przemysłowego ekranu dotykowego HMI. Ustawienia oprogramowania umożliwiają skonfigurowanie indywidualnych profili operatora zarówno dla pojedynczej kabiny, jak i systemów wielozakładowych. Dzięki gotowemu oprogramowaniu system jest wyposażony we wszystkie niezbędne konfiguracje dla szerokiej gamy składu lakierów. Opcje można dowolnie programować i dodawać nowe.

Korzystając z ustawień Speed Cure™, cykl suszenia jest przyspieszony, pozwala na ukończenie lakierowania większej liczby pojazdów i obiektów na jednej zmianie roboczej.

Parametry robocze kabiny lakierniczej, stan filtrów, czas trwania i koszty są nieustannie do sprawdzenia, system archiwizuje wszystkie dane. W razie jakichkolwiek problemów, jesteśmy w stanie połączyć się zdalnie z Twoim systemem i wesprzeć Cię narzędziami diagnostycznymi i dostrajającymi. Nasz zespół jest gotowy do pomocy i konsultacji w zakresie sposobów poprawy bezpieczeństwa i wydajności systemu lakierowania.

Odpowiednia wilgotność robi różnicę

Blowpower™ umożliwia maksymalne wykorzystanie najnowocześniejszych technologii lakierniczych, które wymagają utrzymania poziomu wilgotności względnej w stosunku do temperatury w ściśle określonych granicach. System adiabatycznego zarządzania wilgotnością, który reguluje warunki powietrza wewnątrz kabiny, zapewnia wysokiej jakości powłoki i doskonałe wykończenia.

Zastosowanie nowoczesnych lakierów w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, kolejowym, meblowym i materiałów kompozytowych prowadzi do lepszych wyników przy precyzyjnej kontroli tych parametrów. Opcja ta wymaga fachowej porady w zakresie doboru rozmiaru i rozwiązania w celu optymalizacji konkretnego procesu aplikacji i przepływu pracy.  

Innowacje w Blowtherm nie mają końca

W Blowtherm połączenie naszych zaawansowanych rozwiązań nazywane jest Blowpower™, które dziś staje się jeszcze bardziej nowoczesne, ekologiczne i przede wszystkim zapewnia oszczędności. Blowpower™ powstało dzięki wieloletniej produkcji kabin lakierniczych, jest także odzwierciedleniem kultury naszej firmy, aby sprostać wyzwaniom technologicznym. Blowpower™ jest synonimem wydajności produkcyjnej i energetycznej, bezpieczeństwa, stabilnych i precyzyjnych procesów aplikacji lakierniczych.

Maksymalna wszechstronność zastosowań, wrażliwość ekologiczna, poszanowanie warunków pracy i wydajność produkcji: w skrócie, Blowpower™ firmy Blowtherm.

* Rozszerzenie Scada i nawilżanie adiabatyczne są specjalnymi opcjami niestandardowymi. Nie są one częścią standardowego pakietu handlowego Blowpower. Blowpower to system zgodny z normą EN16985. Przedstawione charakterystyki i dane techniczne mają charakter orientacyjny i wyłącznie ilustracyjny. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub konfiguracji prosimy o kontakt z naszymi technikami.

Polecane produkty

Kabina lakiernicza o wysokiej wydajności, zapewniająca doskonałe rezultaty lakierowanych pojazdów i elementów.