Kompleksowe wyposażenie lakierni i blacharni

Szukaj
Close this search box.

Systemy naprawcze dla grupy Hyundai

Ulepsz swój biznes

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, żeby odpowiedzieć na pytania i uwagi.

Spoter do napraw panelowych wgnieceń karoserii WS60

NIEZAWODNY, UNIWERSALNY, BEZPIECZNY

Spoter POWER jest podstawowym narzędziem dla blacharza podczas napraw karoserii samochodowych wykonanych ze stopów stali.

Proste i intuicyjne sterowanie pozwala w bardzo dużym stopniu zaoszczędzić czas napraw elementów karoserii poprzez zastosowanie zgrzewadła automatycznego bądź klasycznego (do wyboru).

Urządzenie pozwala uzyskać wysokie parametry przy jednoczesnym minimalnym nagrzewaniu się blach.

Automatyczne sterowanie cyfrowe z zastosowaniem czterech programów.

Zgrzewarka wielofunkcyjna InvertaSpot GT-C AUTOMATIC | 400 V  

nowej generacji o zminimalizowanym polu elektromagnetycznym przeznaczona do zgrzewania nowoczesnych karoserii samochodowych zbudowanych z blach o podwyższonej wytrzymałości w tym wysokoprężnych, borowe, ultra wytrzymałe, HSS, UHSS, ocynkowanych.

Jako jedyne urządzenie na światowym rynku posiada w pełni automatyczną funkcję ustawiania odległości pomiędzy elektrodami, automatyczne ustawianie nacisku daN na elektrody, automatyczne ustawianie ciśnienia w urządzeniu odpowiednio przynależnego do poszczególnych programów. Zgrzewarka GT posiada unikalną funkcję rozpoznawania rodzaju zgrzewanego materiału, jego grubości, ilości blach oraz automatyczne ustawianie parametrów zgodnych z technologią poszczególnych producentów samochodowych, co pozwala uniknąć błędów użytkownika związanych z nieprawidłowym doborem rodzaju blach oraz stratą czasu na ustawianie manualne poszczególnych parametrów technicznych. W ciągu trzech sekund urządzenie dobiera wszystkie potrzebne parametry.

Posiada system automatycznej kalibracji elektrod oraz rozpoznawania stanu technicznego końcówek elektrod i ich czystość. Podczas wymiany elektrod nie występują żadne straty cieczy chłodzącej elektrody, ponieważ posiada specjalne zawory odcinające przepływ cieczy. Posiada zabudowany obrotowy wysięgnik z równoważnikiem, który utrzymuje zgrzewadło w celu bardzo łatwego operowania głowica zgrzewadła. Posiada również opcję ustawień manualnych oraz wprowadzenia programów indywidualnych. Posiada 11 specjalnych programów z możliwościami zgrzewania różnego rodzaju kombinacji blach oraz program dla ekspertów. Obrotowa głowica w zakresie 360 stopni zapewnia optymalne dojście do wszystkich zgrzewanych elementów.

Urządzenie ma wbudowany czytnik kart SD co umożliwia sporządzanie raportów dokonywanych napraw w formie graficznej oraz wartościowej oraz ich wydrukowanie dla klienta lub rzeczoznawcy. Można sporządzić pełną dokumentację dokonanej naprawy poprzez założenie kartoteki z danymi klienta, pojazdu nr VIN, datą i godz. Wykonywania naprawy. Wbudowany specjalny wyświetlacz LCD jest bardzo łatwy i czytelny w obsłudze, który pokazuje proces wykonanej zgrzeiny i jej jakość.

Posiada automatyczną kontrolę wydajności sieci elektrycznej serwisu. Urządzenie może być zastosowane również do przemysłu, fabryk, ponieważ można zanotować chłodziarkę. Zbiornik 85L cieczy chłodzącej zapewnia stabilny proces chłodzenia elektrod. Opcjonalnie istnieje możliwość podłączenia kleszczy typu X z elektrodami, pistoletu punktowego, zgrzewarko -wyciągarki do profili zamkniętych oraz dodatkowych specjalistycznych elektrod do trudno dostępnych miejsc.

 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE ZGRZEWARKI:

  • Całkowita kontrola nad procesem zgrzewania.
  • Funkcja Constant Current Control (CCC).
  • Ciągła Kontrola Natężenia – najwyższa jakość wykonania falowników (10 000 Hz).
  • Pole magnetyczne dużo niższe niż określono w normach (EEC 2004/40 EG).
  • Prąd zgrzewania ≥13 000A / bezpiecznik 32A – gotowość do zgrzewania aluminium.

Pobór prądu pierwotnego dużo mniejszy niż tradycyjnych zgrzewarek.

Rozwiertak do zgrzewów pneumatyczny Vario Drill WS90 z ramieniem Variomatic
601001

Urządzenie zasilane pneumatycznie do Urządzenie Vario Drill WS90 jest zasilane pneumatycznie do punktowego rozwiercania zgrzein w karoseriach samochodowych, jest uniwersalny do wszystkich samochodów.

Usuwa i otwiera punkty spawania na zakładkach, na zgrzeinach zewnętrznych i wewnątrz umieszczonych paneli. Przy pomocy specjalnego ramienia Variomatic naciskając spust eliminuje konieczność użycia większej siły docisku. Po usunięciu ramiona jest dostęp do trudno dostępnych miejsc w karoserii.

W urządzeniu jest możliwa regulacja ciśnienia i głębokości dzięki czemu proces rozwiercania odbywa się bardzo precyzyjnie.

W zestawie:
1 x Rozwiertak VARIO WS 90 (maszyna podstawowa) – 900 obr/min. Air 0,071 m³/min.
1 x Variomatic – Rozstaw ramiona: 95 x 35 mm. 6-8 bar
1 x klucz trzpieniowy
1 x Walizka transportowa

W gratisie:
1 x frez VARIANTIC Ø 8 mm

 

Rozwiertak Vario Drill WS90
602001

Urządzenie Vario Drill WS90 jest zasilane pneumatycznie do punktowego rozwiercania zgrzein w karoseriach samochodowych, jest uniwersalny do wszystkich samochodów.

Usuwa i otwiera punkty spawania na zakładkach, na zgrzeinach zewnętrznych i wewnątrz umieszczonych paneli. Przy pomocy specjalnego ramienia Variomatic naciskając spust eliminuje konieczność użycia większej siły docisku. Po usunięciu ramiona jest dostęp do trudno dostępnych miejsc w karoserii.

W urządzeniu jest możliwa regulacja ciśnienia i głębokości dzięki czemu proces rozwiercania odbywa się bardzo precyzyjnie

Szlifierka do spawów laserowych LC 04

Szlifierka do spawów laserowych LC 04 Wielander + Schill przeznaczona do rozdzielania i rozluźniania szwów spawalniczych i spawów laserowych. Specjalnie opracowana tarcza tnąca z litego / twardego metalu z innowacyjnym szlifem duplex do czystego frezowania szwów laserowych.

Z kontrolą głębokości.

CECHY I KORZYŚCI:

Tarcze tnące są wykonane ze specjalnego twardego metalu. Tylko w ten sposób można zagwarantować precyzyjne frezowanie.

Bardzo dobra żywotność ściernicy, trzpienie do frezowania na głębokość 0,8mm lub 1,0mm

Trzpienie A są precyzyjnie szlifowane na okrągło i tolerowane w zakresie µ – dla bardzo dobrej dokładności współśrodkowości.

Łatwa do trzymania. Kompaktowa konstrukcja.

Dobra dostępność nawet w ciasnych przestrzeniach

Dane techniczne:

Sklad zestawu: 1 x Szlifierka LC 04
1 x wałek 25 / 0,8 mm1 x wałek 25 / 1,0 mm
1 x LC04 Frez tnący Ø25x4mm
1 x osłona Ø 25 mm
1 x aluminowy zacisk
1 x instrukcja
2 x narzędzie montażowe
1 x klucz imbusowy
1 x BTR/BOR płyn do cięcia
1 x walizka

Przecinarka do blach MEC600

Pneumatyczna przecinarko-wyrzynarka do elementów karoserii MEC600

Jedyne opatentowane urządzenie zaprojektowane dla napraw blacharskich, które jest łatwe w obsłudze. Urządzenie skraca maksymalny czas naprawy i zarazem redukuje jej koszty.

Przy standardowej metodzie wycinania elementów karoserii używamy piłki albo szlifierki. Obie metody powodują powstawanie iskier podczas  Przy obydwu metodach wycinania występują iskry podczas pracy, które mogą uszkodzić inne samochody albo doprowadzić do zaprószenia ognia w warsztacie.

Przy zastosowaniu innowacyjnej technologii MEC600 proces wycinania odbywa się bardzo precyzyjnie i bezpiecznie eliminując powstawanie iskier i pyłów szlifierskich, nie uszkadza tapicerek oraz elementów z tworzyw sztucznych. W urządzeniu MEC600 jest zastosowany specjalny frez do cięcia z węglika spiekanego, jest to jeden z najtwardszych dostępnych materiałów konstrukcyjnych.

Urządzenie jest również przystosowane do przecinania elementów aluminiowych oraz usuwania spoin laserowych za pomocą specjalnych frezów.

Aby wydłużyć żywotność freza jest zalecane używania chłodziwa podczas cięcia oraz dobrania odpowiedniego ciśnienia roboczego nie przekraczającego 6,3 bar.

Urządzenie spełniające bezpieczne i higieniczne warunki BHP.

Przecinarka MEC600  jest homologowana przez wiodących producentów samochodowych na całym świecie.

Gwarancja:
– 12 miesiecy (na czas naprawy gwarantujemy urządzenia i części zastępcze)
– serwis 24h